Objednávky odesíláme v jediný odesílací den a to v úterý (výjimečně ve středu).

Kniha - RAKYTNÍK - zázračná rostlina, oranžový poklad - Jiří Bajer

319 Kč 284,82 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
8.3.2024

Kniha je inspirací pro pěstitele, malé i velké výsadby. Seznamuje s léčivými vlastnostmi a dalšími pozitivy této rostliny. Radí, jak pěstovat a také jak plody a další části využít. V knize najdete recepty na šťávy, džemy, saláty, čaje, masti i víno...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis:

Již dávno není pravda, že rakytník je jen ten trnitý keř s kyselými plody, který se hodí asi jenom pro ptáky v zimě a k osazení zdevastované půdy. Rakytník je nová a významná kulturní plodina, která vyvolává stále větší zájem. Zcela jistě ani jedna v přírodě volně rostoucí rostlina si nezískala tak rychle a tak velkou pozornost jako rakytník. Za necelých sedmdesát let se rakytník stal rostlinou světového významu. Oceňován je vysoký obsah vitaminů v plodech a oleje s léčivými vlastnostmi. Vědci objevují možnosti stále širšího využití a dále zkoumají bohatou paletu biologicky účinných látek. Nabízí se využití jeho plodů i listů pro potravinářství a léčivých látek a jejich účinků zvláště pro zdravotnictví. Významné je také uplatnění rakytníku ve veterinární medicíně. Využívá se zbytků při zpracování plodů jako přísad do krmiva v živočišné výrobě, což zvyšuje přírůstky, zkvalitňuje masné produkty a posiluje imunitu zvířat. Dřevo rakytníku má vysokou výhřevnost. Svými kořeny regeneruje zdevastovanou půdu a obohacuje ji o vzdušný dusík, který poutá pomocí symbiotických bakterií. Krásou keře a barevnými plody zkrášluje okrasné výsadby.

Rakytník, to je světový trend pro zdraví. I v ČR jsou již založeny první plantáže a máme zkušenosti s pěstováním rakytníku. Tato kniha nechť je inspirací pro další pěstitele, pro velké i malé výsadby rakytníku. Kniha seznamuje s léčivými vlastnostmi a dalšími pozitivy této rostliny, radí, jak pěstovat a také jak plody a další části rakytníku prakticky využívat – najdete zde recepty na šťávy, džemy, saláty, čaje, ale také masti, dokonce víno apod.


Autor:Jiří Bajer

počet stran 160

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: